Logo Charta 2022 pruhledne

Vaší podpory si velmi vážíme. Děkujeme.

Děkujeme Vám všem
za přízeň a podporu!

Mluvčí Charty 2022

Vážené signatářky, vážení signatáři,
s časem vánočním a koncem roku přichází čas bilancování a přání.

„Vánoce a celý předvánoční čas mám spojený s tím, že se na toto období v rodině těšíme a po celou dobu adventu si děláme skoro každý den malá milá překvapení. Jedno z nich jsem objevil dnes ráno v papírovém sáčku s chlebem. Byl tam malý lístek…”

PF Charta 2022

Kontakt pro média: [email protected]

Zpět nahoru

Rozhovor s mluvčími Charty 2022

Ocitli jsme se znovu v době, kdy je ve veřejném prostoru připuštěn pouze jediný správný názor, který určuje strana a vláda!

K nejohroženějším základním hodnotám patří právo vyjádřit vlastní názor, který může být předmětem kritiky, ale nikdy nesmí být předmětem perzekuce, diskriminace či dehonestace ze strany státní moci či veřejnoprávních médií,
shodli se Jiří Beran, Tomáš Nielsen a Jindřich Rajchl.

Charta 2022 mluvčí rozhovor

Kontakt pro média: [email protected]

Zpět nahoru

Pozvánka na setkání signatářů Charty 2022

17. listopadu 2022 od 14 hodin

Charta 2022 za svobodu a demokracii

Akce se uskuteční ve čtvrtek 17. listopadu od 14 hodin na Náměstí Republiky.

Náměstí Republiky, Praha 1
(u ulice v Celnici)

Na setkání signatářů Charty 2022 si společně připomeneme listopad roku 1939 a 1989.

Těšíme se na Vás.

Charta 2022 Praha Manifestace Pozvánka setkání

Kontakt pro média: [email protected]

Zpět nahoru

Podpora všem kandidátům do Senátu za stranu PRO

Mluvčí Charty 2022 profesor Jiří Beran vyjádřil podporu všem kandidátům do Senátu za stranu Právo Respekt Odbornost.

Vážení signatáři Charty2022, obracím se na Vás jako jeden z mluvčích této charty. Jak jistě víte na myšlenkách Charty2022, která by měla být morálním majákem změn ve společnosti, vznikla také činná síla ve formě politické strany PRO – Právo-Respekt-Odbornost.

Ačkoliv nejsem jejím členem a nechci vstupovat do politiky, chtěl jsem Vás poprosit o to, zda byste se seznámili s politickým programem této strany a jejich kandidáty pro volby do Senátu Parlamentu ČR.

Změny v ČR nejdou bohužel konat jen morálním apelem či demonstrací, ale jen aktivní politikou.

strana PRO Charta 2022

Kontakt pro média: [email protected]

Zpět nahoru

Pozvánka na Manifestaci
11. září 2022 od 14 hodin

Manifestace PRO budoucnost nás a našich dětí

Akce se uskuteční v neděli 11. září od 14 hodin na Staroměstském náměstí

Staroměstské náměstí, Praha 1

Vystoupí signatáři Charta 2022, kteří kandidují do Senátu, mluvčí Charty 2022
profesor Jiří Beran, Jindřich Rajchl a další významní hosté.

Charta 2022 Manifestace akce září Staroměstské náměstí

Kontakt pro média: [email protected]

Zpět nahoru

Na chyby při schvalování vakcíny Pfizer jsme upozornili i ministra zdravotnictví Válka

Nechceme, aby ministerstvo znovu zneužilo výjimky pro dočasné povolení vakcíny a ohrozilo tak zdraví dětí.

Skupina odborníků nedávno upozornila Státní ústav pro kontrolu léčiv na závažné chyby, jichž se dopustila poradní komise amerického úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) při dočasném schválení vakcíny Comirnaty od firmy Pfizer pro její nouzové použití pro děti ve věku od 6 měsíců do 5 let. Na nedostatky jsme nyní upozornili i ministra zdravotnictví Vlastimila Válka. Právě jeho rezort má možnost dočasně povolit použití i neregistrovaného přípravku za zákonem jasně vymezených podmínek. Ministr však již jednou prokázal, že tyto podmínky nepovažuje za podstatné, když v lednu 2022 umožnil používat třetí dávku vakcíny u dětí od 12 let. Ve spolupráci s právníky z Institutu práva a občanských svobod – Pro Libertate (www.prolibertate.cz) uděláme vše pro to, aby se něco takového neopakovalo. Upozornili jsme pana ministra i na možné důsledky porušení jeho povinností.

Nedovolme, aby se vakcínou Pfizer očkovali naši nejmenší!

Charta 2022 manifestace

Kontakt pro média: [email protected]

Zpět nahoru

Závažné chyby při schvalování vakcíny pro děti od 6měsíců do 5let

Odborníci upozornili na závažné chyby při schvalování vakcíny Pfizer proti covid19.
Nedovolme, aby se s ní naši nejmenší očkovali!

Bez ohledu na důkazy o neúčinnosti dětské vakcíny Pfizer prokázané přímo v předložené klinické studii a navzdory nedostatku údajů o bezpečnosti vakcíny schválila poradní komise amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v polovině června 2022 vakcínu Comirnaty od firmy Pfizer pro nouzové použití pro děti ve věku od 6 měsíců do 5 let. Jde o jednoznačné selhání komise FDA, její členové nezhodnotili studii Pfizeru dostačujícím a zodpovědným způsobem. To se uvádí v dopise, který zaslal MUDr. Vladimír Čížek a členové Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků (SMIS) ředitelce Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), a který podepsaly desítky odborníků z celé republiky a podpořili signatáři Charty 2022.

charta 2022 podepsat

Kontakt pro média: [email protected]

Zpět nahoru

Setkání mluvčích Charty 2022
s občany Jihlavy

Problémy, které trápí naši zemi, budeme řešit politickou prací.

V sobotu večer 4. června se v Jihlavě diskutovalo o myšlenkách Charty 2022 a také o aktuálních problémech a o budoucnosti. Společně s mluvčími Charty 2022 Tomášem Nielsenem a Jindřichem Rajchlem se všichni přítomní shodli na tom, že děsivý růst cen potravin a energií, krize ve školství a zdravotnictví a další problémy, které naši zemi trápí, lze řešit jen politickou prací.

Charta 2022 byla jakousi inspirací pro vznik politické strany Právo Respekt Odbornost (PRO – oficiální), která se aktivně zapojí do zářijových komunálních i senátních voleb.

Charta 2022 manifestace

Kontakt pro média: [email protected]

Zpět nahoru

Odborná debata
25. května 2022 od 18:00

Téma: Svoboda slova a cenzura

Kde jsou hranice svobody slova? Měl by se regulovat obsah v médiích a na sociálních sítích a kde je hranice osobní odpovědnosti za obsah a za zdroje?

Sledujte odbornou debatu mluvčích Charty 2022, profesora Jiřího Berana, Tomáše Nielsena, Jindřicha Rajchla, signatářů Ondřeje Svobody, Petra Vacka, Vladany Vališové, Aleny Maršálkové a externích odborníků a zapojte se do online diskuse.

Živě na facebooku Charty 2022 ve středu 25. května od 18 hodin.

charta 2022 podepsat

Kontakt pro média: [email protected]

Zpět nahoru

Kampaň 1+1
Bez Vás to nepůjde

K myšlenkám Charty 2022 se již přihlásilo více než 50 tisíc občanů. Je třeba, aby nás bylo ještě více!

Pokud každý z nás získá pod Chartu 2022 podpis jednoho člověka, bude nás více než 100 tisíc signatářek a signatářů. Taková masa lidí, odhodlaných bránit nezadatelná a nezrušitelná práva a svobody, už bude slyšet.

Jakmile dosáhneme počtu 100 tisíce signatářů, svoláme další Manifestaci za ochranu svobody a pro lidská práva. Na ní vyšleme společně vzkaz vládním politikům, že nedovolíme, aby nastolili totalitu či anarchii a budeme dál podnikat kroky k obnovení vlády práva a návratu ke vzájemnému respektu mezi lidmi.

Můžete si také stáhnout leták a šířit ho mezi občany, kteří zatím nejsou online.

Vaší pomoci si velice vážíme.

Charta 2022 manifestace

Kontakt pro média: [email protected]

Zpět nahoru

Vytvořili jsme pracovní skupinu odborníků, připravených jednat s vládou o novele zákonů

Dopis předsedovi vlády Petru Fialovi ze dne 26. 4. 2022

Mluvčí Charty 2022 se obrátili na předsedu vlády Petra Fialu s požadavkem na zapojení pracovní skupiny Charty 2022 do přípravy novel právních předpisů v oblasti ochrany veřejného zdraví. Stalo se tak neprodleně poté, co na veřejnost prosákly informace, že na přípravě novely zákona o ochraně veřejného zdraví začalo v tichosti pracovat ministerstvo zdravotnictví.

Cílem je upravit znění novely zákona v návaznosti na zkušenosti z posledních dvou let pandemie viru SARS-CoV-2. Mluvčí upozorňují na to, že vláda, respektive ministerstvo zdravotnictví, spolupracuje se stejnými lidmi, kteří řešili pandemii koronaviru zcela nekoncepčně a nahodile, bez skutečně odborného přístupu a bez odborné diskuse, pouze na základě jakýchsi emočních stavů. S lidmi, kteří byli často ve zcela evidentním střetu zájmů.

charta 2022 podepsat

Kontakt pro média: [email protected]

Zpět nahoru

Dubnové setkání
úvodních signatářů

Charta 2022 je maják v rozbouřeném moři dnešních událostí.

Od březnového vyhlášení Charty 2022 a Manifestace za ochranu svobody a pro lidská práva na Staroměstském náměstí se úvodní signatáři charty sešli, aby zhodnotili dosavadní kroky a dohodli se na dalších aktivitách. „Musíme pomalu a klidnou cestou rozdrolit ten systém, který nám bere práva a svobody a tváří se, že je to normální. A dělají to lidé, které jsme si zvolili.“ prohlásil profesor Jiří Beran, mluvčí Charty 2022, který v současné době přednáší v indickém městě Dillí.

Charta 2022 manifestace

Kontakt pro média: [email protected]

Zpět nahoru

Zrušte stav
pandemické pohotovosti!

Mluvčí Charty 2022 vyzvali Poslaneckou sněmovnu, aby ukončila stav pandemické pohotovosti.

Pro stav pandemické pohotovosti už nyní neexistují žádné důvody. Vláda České republiky jej za asistence Poslanecké sněmovny přesto nadále udržuje. Na přímou výzvu chartistů ke zrušení tohoto „nouzového stavu“ vláda nereagovala, a proto jsme se se stejnou výzvou obrátili přímo na poslance a senátory.

“Jsme přesvědčeni, že za současné situace je povinností vlády i Parlamentu České republiky zrušit stav pandemické pohotovosti. Jeho trvání je nedůvodným porušováním zásad demokratického právního státu.” říká Tomáš Nielsen.

charta 2022 podepsat

Kontakt pro média: [email protected]

Zpět nahoru

Tisková zpráva ze dne

22. března 2022

Chartisté 2022: Vládo, zruš stav pandemické pohotovosti!

Mluvčí Charty 2022 také požadují, aby vláda ČR ukončila veškeré aktivity směřující k potlačování práva na svobodný projev osobního názoru. „Jakýkoliv krok směřující k rozšíření dnes právem přijatelné cenzury bude porušením demokratických principů, na nichž je Česká republika založena.“ důrazně vysvětlil Jindřich Rajchl.

Charta 2022 manifestace

Kontakt pro média: [email protected]

Zpět nahoru

Pozvánka na Manifestaci

20. března 2022 od 14h

Manifestace za ochranu svobody a pro lidská práva

Akce se uskuteční v neděli 20. března 2022 od 14h na Staroměstském náměstí

Staroměstské náměstí, Praha 1

Pozvanka

Kontakt pro média: [email protected]

Zpět nahoru

Tisková konference

10. března 2022 v 10:30

Pozvánka na tiskovou konferenci u příležitosti zveřejnění a podpisu CHARTY 2022 In dubio pro Libertate

Akce se uskuteční ve čtvrtek 10. března 2022 v 10:30 hod. v Klubu Lávka,

Novotného lávka 201/1, Praha 1 – Staré Město.

Tisková konference charta 2022

Pro vstup na tiskovou konferenci je pro novináře nutná akreditace na: [email protected]

Zpět nahoru

Sledujte nás na facebooku

V posledních dvou letech jsme svědky oklešťování práv a svobod, které byly dosud vnímány jako nedotknutelné zásady demokratického právního státu.

Státní moc uplatňuje politiku jedné pravdy a k upevnění své ideologie zneužívá nástrojů nejhorších, lidského strachu a skryté manipulace. Uplatňuje restrikce nikoli proto, aby ochránila své občany, ale proto, aby je ovládla.

Ocitli jsme se na rozcestí, na kterém se rozhoduje o budoucím směřování naší společnosti, a je pouze na nás, abychom se rozhodli, zda se vrátíme zpět k principům demokratického právního státu nebo se vydáme cestou totality.

Zpět nahoru