Logo Charta 2022 pruhledne

Vaší podpory si velmi vážíme. Děkujeme.

Setkání mluvčích s občany Jihlavy

Charta 2022

Problémy, které trápí naši zemi,
budeme řešit politickou prací.

V sobotu večer 4. června se v Jihlavě diskutovalo o myšlenkách Charty 2022 a také o aktuálních problémech a o budoucnosti. Společně s mluvčími Charty 2022 Tomášem Nielsenem a Jindřichem Rajchlem se všichni přítomní shodli na tom, že děsivý růst cen potravin a energií, krize ve školství a zdravotnictví a další problémy, které naši zemi trápí, lze řešit jen politickou prací.

Charta 2022 byla jakousi inspirací pro vznik politické strany Právo Respekt Odbornost (PRO – oficiální), která se aktivně zapojí do zářijových komunálních i senátních voleb.

Charta 2022 manifestace

„Chceme zastavit směřování České republiky, kdy přednost před potřebami lidí má populismus a laciná hesla na sociálních sítích. Budeme vždy prosazovat zásady demokratického právního státu, budeme respektovat názory druhých a podporovat odbornou diskusi a odborně podložená řešení. Za prioritu považujeme i rozvoj regionů. Proto budeme v podobných diskusích s lidmi pokračovat,“ oznámil Tomáš Nielsen.

„Prvním krokem pro stranu PRO budou volby do Senátu. Už brzy představíme naše kandidáty. Senát se nesmí dostat pod kontrolu současné pětikoalice, která už ovládá Poslaneckou sněmovnu. Senát může být důležitým jazýčkem na vahách dalšího vývoje. Může podávat návrhy na zrušení zákonů a vyhlášek k Ústavnímu soudu, zablokovat některá klíčová rozhodnutí vlády apod. Volby do Senátu mohou také vyslat jasný vzkaz současné vládní koalici, že je zde stále mnoho lidí, jimž záleží na osudu České republiky a na zásadách demokracie,“ uvedl Jindřich Rajchl.

Mluvčí Charty 2022 nadchla opravdu vysoká účast i zájem lidí pomoci společně chránit principy svobodné demokratické společnosti. „Jsme si vědomi potřeby spojovat se, osobně se scházet, budovat skupiny lidí, kteří mohou pracovat i na regionální úrovni. Tady se to zjevně povedlo. Těšíme se na další setkání v Jihlavě i dalších městech České republiky a děkujeme všem účastníkům,“ dodali na závěr oba mluvčí.

Další fotografie ze setkání